Václav Kadlec považuje remízu Sparty v Zlíne za stratu

Najdrahší hráč v histórii českej ligy Václav Kadlec sa po návrate do Sparty zapísal dnes v Zlíne prvýkrát do listiny strelcov. Svojim vyrovnávacím gólom dopomohol k remíze 1: 1 a zisku bodu, ktorý ale považuje za stratu.

“Tím, akým je Sparta, by mal stretnutie v Zlíne vyhrávať. Vypracovali sme si niekoľko šancí, ktoré sme bohužiaľ nepremenili, “ povedal po zápase novinárom Kadlec, ktorý sa začiatkom septembra vrátil do Sparty po ročnom pôsobení v dánskom Midtjylland.

Práve Kadlec v závere prvého polčasu premárnil vyloženú šancu, keď po sóle obišiel i brankára Dostála. Jeho strelu z uhla mieriaci do bránky ale stačil vykopnúť vracajúci sa obranca Matejov. “Bohužiaľ som do strely nedal razanciu,” kriticky priznal sparťanský útočník.Mrzela ho inkasovaná bránku, ktorá padla o dve minúty skôr.

“Je škoda, že sme ju dostali po štandardnej situácii v čase nášho najväčšieho tlaku, kedy sme mali hru pod kontrolou,” uviedol Kadlec.

Po zmene strán hlavou vyrovnal. “Radosť zo streleného gólu mám. Mal som ešte v závere jednu vyloženú šancu, v poslednej chvíli ešte niekto strelu tečoval a letela vedľa,” priblížil Kadlec moment, ktorý tiež mohol Sparte zariadiť plný bodový zisk.

“Po vyrovnaní sme mali ešte dostatok času na to, aby sme stretnutie otočili. Snažili sme sa, loptu sme ale do zlínskej siete nedotlačili. Možno je remíza zaslúžená,” pripustil Kadlec.

Sparta mala aj streleckú smolu, trikrát trafila brvno.Prvýkrát v ôsmej minúte sa Lafatova hlavička odrazila na bránkovú čiaru. “Gól to nebol. Videl som to z bezprostrednej blízkosti. Chýbalo nám pár milimetrov,” priznal Kadlec.

Sparta momentálne nie je v ideálnej rozpoložení. Remizovala v Mladej Boleslavi, prehrala v Európskej lige v Southamptone (0: 3) a dnes získala len bod v Zlíne.

“Táto bilancia nie je dobrá. Ale dnes sa dalo vypozorovať v našej hre zlepšenie. musíme sa koncentrovať na každý zápas. Je jedno, proti akému súperovi budeme hrať, “ naznačil Kadlec východisko zo súčasnej výsledkovej mizérie Sparty. Prvým krokom podľa jeho slov by mala byť výhra v ďalšom kole v derby so Slaviou.