Sparta pôjde v osemfinále pohára do Zlína, Plzeň do Opavy

Hráči Sparty sa v osemfinále pohárovej súťaže MOL Cup predstaví v Zlíne. Stretnú sa tak tretí a štvrtý tím aktuálnej ligovej tabuľky. Slavii čaká doma Litoměřicko, Plzeň pôjde do Opavy. Obhajca trofeje Mladá Boleslav doma privíta Hradec Králové. Rozhodol o tom dnešné žreb. Oficiálne hracie termín je 26. októbra.

Oba hlavné favoritov Spartu a Plzeň tak čaká cesta na ihrisko súpera. Letenští v Zlíne pred mesiacom remizovali 1: 1 v lige. “Dá sa povedať, že je to najťažšie súper z neinkubovaných celkov. Navyše je to pre nás ďalšia cesta von, čo je pri našom programe a súčasnom stave kádra ďalší zložitý krok,” povedal riaditeľ Sparty Adam Kotalík.

Aj preto bude Sparta rokovať so Zlínom o neskoršom termíne.Naopak Plzeň je pripravená dodržať program, hoci ju tento týždeň čakajú náročné zápasy s Giurgiu v Európskej lige a domáce šláger práve so Spartou. “Program je nabitý, ale máme káder tak široký, aby sme to zvládli. Povedali sme si, že nech los dopadne akokoľvek, tak budeme hrať v stanovený termín,” vyhlásil vedúci športového úseku Plzne František Mysliveček.

Pre Plzeň je žreb o to nepríjemnejšie, že musí ísť do 440 kilometrov vzdialenej Opavy. V predchádzajúcom kole pritom išli do podobne vzdialeného Hlučína. “Je to nepríjemné, ale los tak rozhodol a musíme si s tým poradiť.V Opave je ale dobré futbalové prostredie, mohlo by prísť dosť ľudí, o to zaujímavejšie zápas by to mohol byť, “ dodal Mysliveček.

Zaujímavý súboj čaká aj Mladú Boleslav, ktorá privíta Hradec Králové, s ktorým sa v úvode sezóny delila o štadión.


“Berieme pohár zodpovedne, pokúsime sa postúpiť. Hráme v Boleslavi, kde to bol pre nás donedávna azyl, preto to bude pikantné, “ povedal športový riaditeľ Hradca Králové Pavel Krmaš.

Slaviu čaká treťoligovej Litoměřicko, ktoré už má na konte skalpy Příbrami a Baníka Ostrava. “Zaujímavé to pre nás je aj preto, že máme v Litoměřiciach hráča na hosťovanie.Sme radi, že sa konečne predstavíme doma, a pohár berieme veľmi vážne, “ povedal generálny sekretár Slavie Jiří Vrba.

Ďalšie dvojice tvoria Bohemians 1905 s treťoligovým Kráľovou Dvorom, druholigovej Táborsko s Libercom a súboje Ligist obstarajú Brno s Jihlavou a Karviná s Duklou.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: BabyNabytek.sk