Krmenčík bol z gólu proti Sparte hotový ešte viac ako na jar

Zdá sa, že útočník Michael Krmenčík sa stáva špecialistom na zápasy proti Sparte. Na jar ako striedajúci hráč dvoma gólmi na Letnej v závere spečatil víťazstvo plzenských hráčov 3: 0 a dnes jediným gólom rozhodol o domácej výhre Viktorie nad rivalom 1: 0.

“Teraz som z toho ešte viac v pr…. než na Sparte. Ani neviem, ako ten pocit popísať, “ povedal novinárom Krmenčík. “Je to splnený detský sen, aj keď to som už tiež hovoril a nechcem sa opakovať. Prial by som to asi každému zažiť, dať jediný gól proti Sparte, ktorý znamená tri body. Som rád, že dnes sa to stalo práve mne , “ doplnil dvadsaťtriročný rodák z Kraslíc.

Že sa mu darí proti Sparte, považuje skôr za náhodu. “Pripravujem sa ako na každý iný zápas.Klamal by som, keby som povedal, že proti Sparte nemám zvýšenú motiváciu. Asi pre každého hráča, keď proti nemu nastúpi Sparta, je to niečo viac, ako keď hráte napríklad proti Zlínu. Sparta je Sparta a keď sme v Plzni, Sparta sa musí porážať, “ uviedol Krmenčík.

Dnešná šláger rozhodol v 26. minúte, keď v sklze dostal loptu do siete po centri Romana Hubníka. < i> “som veľmi rád, že sme vyhrali, a to, že som dal gól ja, je taká čerešnička na torte. Mal som radosť, že som mohol nastúpiť od začiatku, a trénerovi som sa odvďačil gólom, “ uviedol Krmenčík, ktorý dostal ako jediný z útočníkov šancu v základnej zostave, lebo Viktoria sa proti Sparte vrátila k rozostavenie s piatimi záložníkov.

“Máme dva štýly herného rozostavenie, čo je pre nás plus.Tréner zvolil nejakú taktiku smerom k súperovi, a že som mohol byť vpredu práve ja a dať gól, som samozrejme rád. Vôbec som sa ničoho nezľakol a chcel som odovzdať maximum, “ konštatoval Krmenčík.

V 70. minúte sa nechal vystriedať Tomášom Poznar. ” Mal som nakopnuté lýtko, tak som radšej po dohovore s trénerom a Horvim (asistentom Pavlom Horváthom) vystriedal. Aby tam prišiel čerstvý spoznať a udržal nejaké balóny, “ vyhlásil Krmenčík.

S štyrmi gólmi je najlepším strelcom Plzne v ligovej sezóne, pritom v lete vzhľadom k veľkej konkurencii v útoku mohol odísť. “Bolo to tak 50 na 50. Keď sa vrátim do úplne hlbokej histórie, začínal som ako šestnásťročný chlapec a hľadel som k Dávidovi Limberskému alebo Pavlovi Horváthovi.Je to splnený sen, že môžem hrať za Viktorku a dávať za ňu góly, “ doplnil Krmenčík.

Plzeň odskočila Sparte na sedem bodov, Krmenčík to ale ešte nepovažuje za rozhodujúce. ” ešte nie sme ani v polovici súťaže. Nerobil by som tu žiadne závery. Je tam Mladá Boleslav a iné tímy. S Boleslavou ešte budeme hrať a to stretnutie potrebujeme zvládnuť, aby nám boj o titul neutiekol, “ dodal.