Juventus bude útočiť už na šiesty taliansky titul v rade

Talianskou ligu znovu čaká zrejme márne naháňanie Juventusu. Turínsky veľkoklub je na štarte 115. sezóny opäť hlavným favoritom na titul, ktorý môže získať už šiestykrát za sebou, a nič nenasvedčuje tomu, že by svoje kraľovanie nemal predĺžiť. Zosadiť z trónu sa ho budú snažiť predovšetkým Neapol, AS Rím a v návrat medzi elitu Serie A veria tiež oba milánske celky Inter a AC.

Juventus, ktorého viceprezidentom je bývalý český futbalista Pavel Nedvěd, síce v lete prišiel o dve dôležité postavy Álvara Morata a Paul Pogba, ale utŕžené peniaze využil na to, že do nového ročníka ide možno v ešte silnejšom zložení. Väčšinu zo 105 miliónov eur, ktoré získal za rekordnú prestup Pogba do Manchestru United, zaplatil Neapole za kanonier Gonzalo Higuaín.Argentínčan nahradil Morata a Juventus tým zároveň oslabil jedného zo svojich hlavných konkurentov.

Podobne oslabil aj AS Rím o tvorca hry Miralema Pjaniče, ktorý by mal byť schopný aspoň čiastočne zaceliť medzeru po Pogba. A z Barcelony prišiel zdrama jeden z najlepších pravých obrancov posledných rokov Dani Alves. Investíciou skôr do budúcnosti bol príchod chorvátskeho reprezentanta Marka Pjaca.

“Juventus je desať rokov pred všetkými ostatnými. Majú najlepšie hráča i trénera. Otázkou ani nie je tak, či budú zase dominovať v Taliansku, ale či sa dokážu presadiť aj v Lige majstrov, “ povedal legendárny taliansky tréner Arrigo Sacchi.

Na Neapol čaká úloha nahradil Higuaína, ktorý jej 36 gólmi vystrieľal druhé miesto.Neľahká úloha by mohol pripadnúť novej posile z Ajaxu Arkadiusz Milik. Poľský útočník síce patril medzi hviezdy v Holandsku, ale teraz musí preukázať svoju pravú kvalitu.

“Sám som zvedavý na to, ako Higuaín bude chýbať Neapole, a ako sa presadí v Juventuse. Skôr ale verím AS Rím, že pod Lucianom Spallettim skončí za Juventusom, než že sa to opäť podarí Neapole, “ uviedol Sacchi.

Vylepšiť štvrté miesto chce posilnený Inter Miláno, ktorý priviedol najmä talianskeho reprezentanta Antonio Candreva. Rád by po prvýkrát od roku 2011 prenikol medzi tri najlepšie celky. “Ak hráči rýchlo pochopí, čo po nich chce nový tréner Frank De Boer, tak sa im to môže podariť. Inter môže byť prekvapením súťaže.Prekvapiť môžu aj Sassuolo a Empoli, “ veria Sacchi.

Po dlhšej dobe budú v Serii A štyria českí zástupcovia. Do Bologne prišiel zo Sparty Ladislav Krejčí a mal by patriť do základnej zostavy. Sampdoria získala rovnako z Letnej Patrika Schick, ktorý by tiež mohol dostať šancu. na príležitosť v bránke Janova bude čakať Lukáš Zima, rovnako ako Jakub Jankto v zostave Udine. Stefan Simic z AC Miláno odišiel na hosťovanie do belgického Mouscrone.

Talianska liga začína v sobotu a hrať sa bude do 28. mája budúceho roka. Nováčikov sú Cagliari, Crotone a Pescara. Prvé dva celky si zabezpečí priamy postup do Ligy majstrov, tím na treťom mieste bude hrať 4. predkolo. Štvrtý celok ide do Európskej ligy a piaty tím do predkola. Posledné tri celky zostupujú.V tomto ročníku bude Serie A testovať využívanie videa.