Jarolím verí, že sa pohoda v tíme premietne do nedeľného zápasu

Tréner českej reprezentácie Karel Jarolím verí, že si jeho zverenci prenesú do nedeľného úvodného zápasu kvalifikácie majstrovstiev sveta proti Severnému Írsku dobrú pohodu, ktorá na štarte nového cyklu okolo tímu panuje. O zostave má viacmenej jasno, dôležití ale podľa neho budú aj hráči na lavičke, ktorí musia byť pozitívne naladení.

“Atmosféra je zatiaľ dobrá, dúfam, že to nepokazí zajtrajší večer. Odhodlanie z chalanov je cítiť, nálada je dobrá a verím, že sa to premietne aj do zajtrajšieho zápasu, “ povedal na tlačovej konferencii Jarolím, ktorý v prvom zápase na reprezentačnej lavičke v stredu porazil s tímom Arménsku 3: 0.

< p> Pred súťažné premiérou cíti napätie. “Pokojný nie som nikdy, ale tým nechcem povedať, že by som mužstvu neveril.Verím tomu, že nadviažeme na zápas s Arménskom. Ale všetci odohrali len polčas, takže bude dôležité hrať tak, aby to bolo efektívne. Určite by sa mali objaviť fázy, kedy budeme mať hru pod kontrolou a pri tom si trochu oddýchnuť. Samozrejme ale musíme čakať na správny moment, a ako sa naskytne, musíme byť úderný, “ uviedol.

Prvý týždeň s novým tímom si Jarolím pochvaľuje. ” Bolo to raketové, pred prvým zápasom s Arménskom bolo času minimálne. To, čím by sme sa chceli prezentovať, hráči celkom pochopili. Ale ani zápas s Arménskom sa nevyhol tomu, že tam boli nejaké kazy. Bude dôležité, aby sa zajtra neopakovali. Ten týždeň bol náročný, koľkokrát som sa pozrel na hodinky a bolo 11 hodín večer. A ani som nevedel, ako to utieklo.Bolo stále čo robiť, “ povedal Jarolím s úsmevom.

Nad základné zostavou už príliš neváha. ” Na nejakých pozíciách sme riešili to, či ten, alebo ten. Tak nejako jasno mám, ale nechcem o tom hovoriť, pretože hráči to ešte nevedia. Ale nie je to len o jedenástich hráčoch, ktorí do úvodu zápasu pôjdu. Pre mňa bude dôležité, aby aj tí, čo nenastúpi od začiatku, boli pozitívne naladenie. Aby sme vytvorili tím nie jedenástich hráčov, ale celého kádra. A bolo z toho cítiť, že držíme pohromade, “ povedal Jarolím.

Je mu jasné, že štart do kvalifikácie môže byť kľúčový. V skupine totiž figurujú okrem iných aj obhajcovia zlata Nemci a priamo postúpi iba víťaz. “On bude každý zápas kvalifikácia kľúčový.Pochopiteľne je to vstup do kvalifikácie, navyše v domácom prostredí a so súperom, ktorý má rovnaké ambície ako my. Z toho pohľadu je to dôležité stretnutie, “ uviedol Jarolím.

” Ja som európsku kvalifikáciu ešte nehral, ​​ale pochopiteľne kvalifikácia majstrovstiev sveta je ťažšie. Vieme, že jasným favoritom je Nemecko, ale prečo by sme sa nepokúsili potrápiť aj ich? O to viac potom tiež bude záležať, koľko bodov sa nám podarí získať so súpermi, ktorí majú ambície minimálne bojovať o druhé miesto, “ dodal Jarolím.

Severné Írsko je podľa neho nebezpečné hlavne zo vzduchu . “Dali hlavou snáď 70 percent gólov. Na to spoliehajú, navyše majú nebezpečný rýchly protiútok. Bude dôležité, aby sme sa vyvarovali nejakých zbytočných nedovolených zákrokov.Aby sme nerobili zbytočné štandardky, “ dodal.