Bohemians hrozí kvôli nezpůsobilému trávniku pokuta aj kontumácia

Disciplinárna komisia Ligové futbalovej asociácie sa bude zaoberať prípadom neoprávnené hracej plochy na štadióne Bohemians 1905, kvôli ktorej musel byť odložený sobotňajší zápas s Plzňou. Vršovickému klubu hrozí podľa disciplinárneho poriadku až miliónová pokuta aj kontumácia. LFA chce zároveň prijať opatrenia, ktoré by podobným problémom v budúcnosti zabránila.

“Disciplinárna komisia bude riešiť, či došlo zo strany Bohemians k porušeniu povinností usporiadateľa,” povedal na dnešnej tlačovej konferencii predseda LFA Dušan Svoboda po zasadnutí ligového grémia. “My riešili, ako sa k tomu postaviť do budúcnosti.Chceme urobiť všetko pre to, aby sa to neopakovalo, “ dodal.

Výkonný riaditeľ ligy Tomáš Bárta má teraz spoločne s komisiou delegátov navrhnúť kontrolný režim, ktorým by sa podobným prípadom v budúcnosti predchádzalo. Výbor LFA sa ešte do konca roka zíde a návrh prerokuje.

“sú samozrejme mimoriadne udalosti, kedy cez noc napadne niekoľko centimetrov snehu alebo je prietrž mračien. To neovplyvníme, to je vyššia moc. Ale je potrebné, aby sme si nastavili mechanizmy, aby všetky kluby pristupovali k príprave hracej plochy dostatočne, “ povedal Svoboda.

Zápas bol v sobotu krátko pred plánovaným výkopom o 19:45 odložený kvôli namrznutému trávnika , ktorý by podľa rozhodcu Radka Príhody ohrozoval zdravie hráčov.Podľa komisie pre štadióny a hracej plochy sa dalo problémom predísť, keby Bohemians pracovali správne s vykurovaním trávnika. Išlo teda o pochybenie domáceho celku.

Vedenie Bohemians to ale odmieta. “Priznávame, že bol terén v bránkovisku tvrdý, ale zastávame názor, že všetci v klube urobili maximum na uskutočnenie zápasu a mal sa odohrať,” povedal predseda predstavenstva Dariusz Jakubowicz.

Rozhodnutie rozhodcu Príhody zápas odložiť označil za správne aj predseda komisie rozhodcov Michael Listkiewicz. “Ja bol na štadióne osobne a na ihrisku bolo nebezpečné len chodiť. Ja by som ako rozhodca zápas odložil rovnako ako Příhoda. bolo to najlepšie rozhodnutie,” povedal Listkiewicz.Rovnako odmietol, že by na odloženie tlačila hosťujúci Plzeň. “Bol som tam, prebiehala diskusia, ale žiadne tlaky tam neboli. Všetko prebehlo korektne,” dodal.